| ||||||
Super Wrestler of the Year Jaxon Randle 1st Grade Chickasha Chickasha Wrestling | ||||||
Super Wrestler of the Year Daxton Sullivan 1st Grade Chandler Chandler Wrestling | ||||||
Oklahoma Youth Super All-State will be listed below: This is an award for ANY wrestler who PLACES in the SAME YEAR, USJOC(1-6), Tulsa Nationals(1-6), Series(1-5), and OKWA State(1-6) Plus meet criteria for Academic All-State. | ||||||
Bryson Kelley Grade Drumright Elementary Cushing Wrestling |
Michael Johnson 3rd Grade Sand Springs Elementary Blue T Wrestling |
|||||
Oklahoma Youth Academic All-State will be listed below: This is an award for ANY wrestler who PLACES in any TWO of: USJOC(1-6), Tulsa Nationals(1-6), Series(1-5), and OKWA State(1-6) Plus has a 3.8 or better School GPA, Plus has completed a community service project.This has to be done in the same year. | ||||||
Grady Mittasch 3rd Grade Pawnee Elementary Roller Academy of Wrestling |
||||||
| ||||||
Super Wrestler of the Year Kaden Glass 1st Grade Sand Springs Sand Springs Wrestling | ||||||
Super Wrestler of the Year Dustin Plott 7th Grade Blanchard Schools Blanchard Wrestling | ||||||
Super Wrestler of the Year Jace Williams Grade Elgin Schools Elgin Wrestling | ||||||
Super Wrestler of the Year Chase Eaves 1st Grade Barnsdall Elementary Barnsdall Wrestling | ||||||
Oklahoma Youth Super All-State will be listed below: This is an award for ANY wrestler who PLACES in the SAME YEAR, USJOC(1-6), Tulsa Nationals(1-6), Series(1-5), and OKWA State(1-6) Plus meet criteria for Academic All-State. | ||||||
Luke Eschenheimer Grade Elementary RAW |
Zachary Blankenship Grade Elementary RAW |
Cael Hughes 3rd Grade Sangre Ridge Elementary in Stillwater Pioneer Wrestling Club |
JaKobe Sanders Grade Stillwater Westwood Pioneer Wrestling Club |
Carter Young 6th Grade Monte Cassino Tulsa R.A.W. Wrestling |
Kyle Knowles 7th Grade Deer Creek Deer Creek Wrestling |
Michael Johnson 2nd Grade Sand Springs Elementary BLUE T XTREME |
John Wiley 4th Grade Mustang Elementary Matrix |
Jayden Alexander Grade Tulsa BLUE T XTREME |
Jared Hill Grade Tulsa BLUE T XTREME |
Jerome Townsell Grade Edison BLUE T XTREME |
Clayton Giddens 4th Grade Sand Springs Sand Springs Wrestling Club |
William Heger 4th Grade Prairie View Elementary Yukon Youth Wrestling |
Eli Griffin 6th Grade Cascia Hall Cascia Hall Scorpions |
Tate Picklo Grade Mustang Schools Matrix Wrestling |
Jordan Williams Grade Anderson Elementary Cardinal Wrestling Club |
Noah Wilson 9th Grade Tahlequah Sequoyah Sequoyah Indian Wrestling |
Jack Kitchingham 5th Grade Mustang Horizon Intermediate Matrix |
Owen Martin Grade Berryhill Berryhill Wrestling |
||
Oklahoma Youth Academic All-State will be listed below: This is an award for ANY wrestler who PLACES in any TWO of: USJOC(1-6), Tulsa Nationals(1-6), Series(1-5), and OKWA State(1-6) Plus has a 3.8 or better School GPA, Plus has completed a community service project.This has to be done in the same year. | ||||||
Krystian Moore 2nd Grade Sky Ranch Elementary Westmoore |
Hudson Sheppard 1st Grade Harmony Elementary Cushing Wrestling |
Hunter Jackson Grade Elgin Elementary Elgin Wrestling |
Ty Moose Grade Tulsa BLUE T XTREME |
Teric Hussaini Grade Tulsa BLUE T XTREME |
Eric Hussaini Grade Tulsa BLUE T XTREME |
Zeke Washington Grade Tulsa BLUE T XTREME |
Wyatt Hartley Grade Edison BLUE T XTREME |
Tanner Botts Grade Blackwell BLUE T XTREME |
Bryce Fisher Grade Tulsa BLUE T XTREME |
Seth Jackson Grade Tulsa BLUE T XTREME |
Brandon Elrod Grade Tulsa BLUE T XTREME |
Scott Patton Grade Tulsa BLUE T XTREME |
Kearanie Johnson Grade Edison BLUE T XTREME |
Micah Lugafet Grade Deer Creek Deer Creek Wrestling |
Cory Hicks Grade Durant Schools Durant Durant Wrestling Club |
Koby Wesley 2nd Grade Del City Division Bell |
Carson Savage 7th Grade Deer Creek Elementary Deer Creek |
Keegan Luton 5th Grade Mustang Horizon Intermediate Matrix Wrestling |
Noah Cairns Grade Guthrie Elementary Guthrie |
Cameron Picklo Grade Mustang Schools Matrix Wrestling |
Justin Pyle Grade Guthrie Schools Guthrie Wrestling |
Bam West Grade Deer Creek Schools Edmon Generals |
Colt McCaslin Grade Schools Division Bell Wrestling |
Julian Stone Grade Schools Division Bell Wrestling |
Ricky Thomas Grade Schools Division Bell Wrestling |
Joe Fixico Grade Schools Division Bell Wrestling |
Braeden Williams Grade Blanchard Schools Blanchard Wrestling |
Jordan Cullors Grade Owen Elementary Cardinal Wrestling Club |
Javin Douglas Grade Yukon Schools Yukon Youth Wrestling |
Kolby DePron 5th Grade Bridge Creek Schools Matrix |
James Maguire 5th Grade Piedmont Schools Matrix |
Kannon Henns Kindergarten Tuttle Elementary Matrix |
Joseph Sylvesters 6th Grade Mustang Horizon Intermediate Matrix |
Cameron Steed Grade Hawthorne Elementary Cardinal Wrestling Club |
Hunter Waits Grade Berryhill Berryhill Wrestling |
Jacob Adams Grade Vian Vian Wrestling |
Jackson Martin Grade Berryhill Berryhill Wrestling |
Kaleb Tabor Grade Berryhill Berryhill Wrestling |
Tyler Stevens Grade Berryhill Berryhill Wrestling |
Garrett Ritter Grade Stillwater Highland Park Pioneer Wrestling Club |
Tanner Robinson Grade Stillwater Middle School Pioneer Wrestling Club |
Wyatt Welch Grade Morrison Pioneer Wrestling Club |
Colby Jerome Grade Mannford Schools Pioneer Wrestling Club |
Cade Nicholas Grade Stillwater Highland Park Pioneer Wrestling Club |
Sam Smith Grade Stillwater Middle School Pioneer Wrestling Club |
Ashton Ward Grade Ponca City Pioneer Wrestling Club |
Wesley Scott Grade Pawnee Pioneer Wrestling Club |
Braxton Sloan Grade Morrison Schools Pioneer Wrestling Club |
Tucker Owens Grade Mustang Schools Matrix |
Hunter Hollingsworth 2nd Grade Westfall Elementary Team Sprawl |
Wyatt Carico Grade Mustang Elementary Matrix |
Chapman McKown Grade Truman Elementary Norman Matrix |
Daegan Reyes Grade Mustang Elementary Matrix |
||
| ||||||
Super Wrestler of the Year Jordan Williams Grade Tulsa Schools Blue T Wrestling | ||||||
Oklahoma Youth Super All-State will be listed below: This is an award for ANY wrestler who PLACES in the SAME YEAR, USJOC(1-6), Tulsa Nationals(1-6), Series(1-5), and OKWA State(1-6) Plus meet criteria for Academic All-State. | ||||||
Noah Cairns Grade Guthrie Elementary Guthrie |
Harley Andrews Grade Hinton Schools Matrix |
Koby Wesley 1st Grade Del City Division Bell |
Landyn Sommer Grade Ponca City Ponca City Wrestling |
LaDarion Lockett Grade Ponca City Wrestling |
William Heger Grade Lakehoma Elementary Matrix |
Colt McCaslin Grade Division Bell |
Antwan Hernandez Grade Tulsa Schools Blue T |
Gerald Harris Grade Tulsa Schools Blue T |
Michael Johnson Grade Tulsa Schools Blue T |
Jordan Cullors Grade Tulsa Schools Blue T |
Ali McCoy Grade Tulsa Schools Blue T |
Cameron Steed Grade Tulsa Schools Blue T |
Dylan Palmer Grade Midwest City Schools |
Easton Rendleman Grade Edmond Generals |
Jackson Martin Grade Berryhill Berryhill |
Owen Martin Grade Berryhill Berryhill |
Wyatt Meredith Grade Berryhill Berryhill |
Tyler Stevens Grade Berryhill Berryhill |
Kenneth Adams Grade Berryhill Berryhill |
|
Oklahoma Youth Academic All-State will be listed below: This is an award for ANY wrestler who PLACES in any TWO of: USJOC(1-6), Tulsa Nationals(1-6), Series(1-5), and OKWA State(1-6) Plus has a 3.8 or better School GPA, Plus has completed a community service project.This has to be done in the same year. | ||||||
Cougar Andersen Grade Skiatook Cardinal Wrestling |
Carter Young 5th Grade Monte Cassino Tulsa R.A.W. Wrestling |
Shayden Trant Grade Ponca City Ponca City Ponca City Wrestling Club |
Jake Adams Grade Vian Schools Vian Wrestling |
Landon Thornburg Grade Poteau Schools Vian Wrestling |
Colby Thornburg Grade Poteau Schools Vian Wrestling |
Zach Williams Grade Blanchard Schools Blanchard Wrestling |
Braeden Williams Grade Blanchard Schools Blanchard Wrestling |
Micah Lugafet Grade Deer Creek Schools Deer Creek Wrestling Club |
Jacob Swenson Grade Ponca City Ponca City Ponca City Wrestling Club |
Jimmy Swenson Grade Ponca City Ponca City Ponca City Wrestling Club |
Bam West Grade Deer Creek Schools Edmond Generals |
Tate Picklo Grade Mustang Schools Matrix Wrestling |
Kolby DePron Grade Bridge Creek Schools Matrix Wrestling |
Dominic Derr Grade |
Zachary Blankenship Grade R.A.W. Wrestling |
Cory Hicks Grade Durant Schools Durant Durant Wrestling Club |
Caulin Poole Grade Division Bell |
John Wiley Grade Mustang Schools Matrix Wrestling |
Tucker Owens Grade Mustang Schools Matrix Wrestling |
Carson Tipton Grade Ponca City Schools Ponca City Wrestling |
Devon Miller Grade Ponca City Schools Ponca City Wrestling |
Coal Madison Grade Guthrie Schools Guthrie Wrestling |
Justin Pyle Grade Guthrie Schools Guthrie Wrestling |
Colt Newton Grade Midwest City Schools Edmond Generals |
Jerome Townsell Grade Tulsa Schools Blue T |
Xavear Cullors Grade Tulsa Schools Blue T |
Dakota Emarthla Grade Tulsa Schools Blue T |
Teric Hussaini Grade Tulsa Schools Blue T |
Eric Hussaini Grade Tulsa Schools Blue T |
Jayden Alexander Grade Tulsa Schools Blue T |
Kenneth Barnes Grade Tulsa Schools Blue T |
Jared Hill Grade Tulsa Schools Blue T |
Brandon Elrod Grade Tulsa Schools Blue T |
Riley Weir Grade Tulsa Schools Blue T |
Zeke Washington Grade Tulsa Schools Blue T |
Ashton Ward Kindergarten First Lutheran School Ponca City |
Reece Moffett 4th Grade Christian Academy Blanchard Wrestling |
Ty Moose Grade Tulsa Schools Blue T |
Val Park Grade Edmond Schools Edmond Generals |
Jakeb Snyder 3rd Grade Fort Gibson Intermediate Elementary |
Kyler Tabor Grade Berryhill |
Hunter Waits Grade Berryhill |
Kaden Glass Kindergarten Berryhill |
Kaleb Tabor Grade Berryhill |
||||
This is an award for ANY wrestler who WINS in the SAME YEAR, USJOC, Tulsa Nationals, Series, and OKWA State. The SUPER Level is added for the GPA and Community Service, just like All State and Academic awards. | ||||||
Super Wrestler of the Year Jayden Alexander Grade Tulsa Schools Blue T Wrestling |
||||||
Oklahoma Youth Super All-State will be listed below: This is an award for ANY wrestler who PLACES in the SAME YEAR, USJOC(1-6), Tulsa Nationals(1-6), Series(1-5), and OKWA State(1-6) Plus meet criteria for Academic All-State. | ||||||
Carson Savage 5th Grade Deer Creek Elementary Deer Creek |
Michael Johnson Kindergarten Tulsa Schools Blue T Wrestling |
Trey McFadden Grade Tulsa Schools Blue T Wrestling |
Jordan Williams Grade Tulsa Schools Blue T Wrestling |
Jack Kitchingham Grade Matrix |
Tate Picklo 3rd Grade Lakehoma Elementary Matrix |
Bam West 3rd Grade Rose Union Elementary Edmond Generals |
Dylan Sie Palmer Kindergarten Edmond Generals |
Paxton Rosen Grade Edmond Generals |
Gage Miller Grade |
Jayden Moore Grade Stilwell |
Dustin Plott 6th Grade Blanchard Blanchard Wrestling |
Braden Perciful Grade Ponca City Ponca City Wrestling |
Landyn Sommer 1st Grade Ponca City Wrestling |
Easton Rendleman Grade Shawnee OK Elite |
Colt Denney Grade Edmond Generals |
Michael Reagan Grade Collinsville |
Zeke Coleman Grade Ironman |
Zane Coleman Grade Ironman |
Owen Martin 2nd Grade Berryhill Berryhill Wrestling |
|
Oklahoma Youth Academic All-State will be listed below: This is an award for ANY wrestler who PLACES in any TWO of: USJOC(1-6), Tulsa Nationals(1-6), Series(1-5), and OKWA State(1-6) Plus has a 3.8 or better School GPA, Plus has completed a community service project.This has to be done in the same year. | ||||||
Luke Eschenheimer 2nd Grade Grissom Elementary Collinsville Wrestling Club |
Carter Young 3rd Grade Monte Cassino Tulsa Collinsville Wrestling Club |
Jordan Aluyan 5th Grade Navajo Elementary Altus Oklahoma Stars Wrestling Club |
Jared Hill 5th Grade Tulsa Schools Blue T Wrestling |
Cameron Steed Grade Tulsa Schools Blue T Wrestling |
Christian O'Conner Grade Tulsa Schools Blue T Wrestling |
Aeric Beck Grade Tulsa Schools Blue T Wrestling |
Jordan Cullors Grade Tulsa Schools Blue T Wrestling |
Ty Moose Grade Tulsa Schools Blue T Wrestling |
Scott Patton Grade Tulsa Schools Blue T Wrestling |
Xavear Cullors Grade Tulsa Edison Blue T Wrestling |
Jalen Hernandez Grade Tulsa Edison Blue T Wrestling |
Zeke Washington Grade Tulsa Edison Blue T Wrestling |
Tanner Ward Grade Tulsa Schools Blue T Wrestling |
Skyler Haynes Grade Broken Arrow Schools Blue T Wrestling |
John Wiley Grade Mustang Elementary Matrix |
Jackson Cornelius Grade Lakehoma Elementary Matrix |
Noah Cairns 2nd Grade Fogarty Elementary Guthrie Guthrie |
Tanner Botts Grade Blackwell |
Tanner Gregory Grade Prague Elementray Prague Wrestlling |
Dalton Cooper Grade Prague Elementary Prague Wrestling |
Noah Wilson 6th Grade Sequoyah |
Micah Lugafet 5th Grade Rose Union Elementary Deer Creek |
William Heger Grade |
Braeden Williams Grade Blanchard Wrestling |
Zach Williams Grade Blanchard Wrestling |
Kristopher Humble 4th Grade Roosevelt Elementary Ponca City Wrestling |
Gabriel Roland 3rd Grade Ponca City Ponca City Wrestling |
Louden Akin 8th Grade Sperry Middle School Collinsville Cardinals |
Tucker Owens 3rd Grade Yukon IES Matrix |
Jacob Adams Grade Vian Vian |
Bodhi Vann Grade Vian Vian |
River Simon Grade Vian Vian |
Rhett Golowenski 6th Grade Tuttle Tuttle |
Isaac Moore 1st Grade Mustang Centenial Matrix |
Coal Madison Grade Guthrie Guthrie |
Luke Brooks Grade Grace Academy Poteau |
Wyatt Meredith 2nd Grade Berryhill Berryhill Wrestling |
||||
This is an award for ANY wrestler who WINS in the SAME YEAR, USJOC, Tulsa Nationals, Series, and OKWA State. The SUPER Level is added for the GPA and Community Service, just like All State and Academic awards. | ||||||
Super Wrestler of the Year Zach Marcheselli Grade Centenial Elementary Edmond Edmond Generals |
||||||
Oklahoma Youth Super All-State will be listed below: This is an award for ANY wrestler who PLACES in the SAME YEAR, USJOC(1-6), Tulsa Nationals(1-6), Series(1-5), and OKWA State(1-6) Plus meet criteria for Academic All-State. | ||||||
Paxton Rosen 7th Grade Sequoyah Middle School Edmond Generals |
Bailey Mairel 5th Grade Bowlegs Schools |
Hunter Hall Grade Skiatook Wrestling |
Dylan Wakelee Grade Ironman |
Bam West 2nd Grade Rose Union Elementary Edmond Generals |
Ryder Wiese 3rd Grade Marlow Elementary OK Elite |
Jason Gilbert 3rd Grade Grove Elementary Edmond Generals |
Jordan Cullors 2nd Grade Tulsa Schools Blue T |
Eric Hussaini 4th Grade Tulsa Schools Blue T |
Jared Hill 4th Grade Tulsa Schools Blue T |
Cameron Steed 2nd Grade Tulsa Schools Blue T |
Gage Miller 3rd Grade Comanche Schools OK Elite |
Micah Lugafet 4th Grade Rose Union Elementary Deer Creek |
Harley Andrews 2nd Grade Hinton Elementary Hinton |
Mason Lancaster Grade Putnam City Putnam City |
Braeden Williams Grade OK Elite |
Rodrick Mosley Jr. 6th Grade Pleasant Hill Elementary OK Elite |
Nate Anderson Grade Owasso Elementary Owasso |
Zane Coleman 6th Grade Choctaw Middle School Ironman |
Zeke Coleman 3rd Grade James Griffin Elementary Ironman |
Zane Taylor 6th Grade Yukon Middle School OK Elite |
Kidd Johnson 2nd Grade Lakehoma Elementary Matrix |
Kaden Gfeller Grade Heritage Hall Edmond Generals |
Tyson Woods 2nd Grade Angie Debo Edmond Generals |
Easton Rendleman OK Elite |
Dustin Plott Grade OK Elite |
Jackson Oplotnik Grade Edmond Generals |
Tanner Litterell Grade Tuttle Tuttle |
Gabriel Roland Grade Ponca City Ponca City |
Christopher Dugger Grade Tulsa Union |
Colton Denney 6th Grade Deer Creek MS Edmond Generals |
||||
Oklahoma Youth Academic All-State will be listed below: This is an award for ANY wrestler who PLACES in any TWO of: USJOC(1-6), Tulsa Nationals(1-6), Series(1-5), and OKWA State(1-6) Plus has a 3.8 or better School GPA, Plus has completed a community service project.This has to be done in the same year. | ||||||
Memphis Range 2nd Grade Barnes Elementary Owasso Wrestling Club |
Carter Young 2nd Grade Monte Cassino Bixby Wrestling |
Tanner Wall 8th Grade Chandler Chandler Takedown Club |
John Wiley 1st Grade Mustang Elementary Matrix Grappling |
Ty Nohelty 4th Grade McAlester Will Rogers Collinsville |
Seth Graves 8th Grade Cimarron Middle School Edmond |
Morty Barber 1st Grade Harrah Elementary Harrah |
Teric Hussaini 1st Grade Tulsa Schools Blue T |
Aaron O'brien 9th Grade Tulsa Edison Blue T |
Xavear Cullors 6th Grade Tulsa Edison Blue T |
Tanner Ward 7th Grade Tulsa Schools Blue T |
Jayden Alexander 1st Grade Tulsa Schools Blue T |
Noah Cairns 1st Grade Fogarty Elementary Guthrie Guthrie |
Colt Newton 4th Grade Schwartz Elementary Midwest City Ok Elite |
Cade Waltman 4th Grade Ft. Gibson Int Elementary Collinsville |
Jordan Aluyan 4th Grade Rivers Elementary Altus Oklahoma Stars |
Louden Akin 7th Grade Sperry Middle School Collinsville Wrestling Club |
Michael Reagan 5th Grade Preston Elementary Cardinal Wrestling Club |
Talon Phillips 3rd Grade Flowermound Elementary Lawton Storm |
Montana Phillips 5th Grade Flowermound Elementary Lawton Storm |
Korbin Wise Grade |
Zach Austin Grade |
Caulin Poole 6th Grade Indian Meridian Elementary Division Bell |
Kristopher Humble 3rd Grade Roosevelt Elementary Ponca City Wrestling |
Landon Thornburg 1st Grade Poteau Elementary Poteau Youth Wrestling |
Jacob Adams 3rd Grade Liberty Elementary Vian Wrestling Club |
Cruz Partain Grade Elementary Vian Wrestling Club |
River Simon Grade Elementary Vian Wrestling Club |
Trey McFadden Grade Tulsa Public Schools Blue T |
Cougar Andersen Grade Skiatook Collinsville |
Jack Woods 5th Grade Angie Debo Edmond Generals |
Jakeb Snyder 2nd Grade Ft. Gibson Elementary Claremore |
Carson Tipton Grade Ponca City |
Trevor Henson 7th Grade Vinita Cardinal Wrestling Club |
Noah Hooks Grade Deer Creek Deer Creek |
Taylor Litterell Grade Tuttle Tuttle |
Noah Canary-Vawter Grade Little Axe Little Axe Takedown Club |
|||||
Oklahoma Youth All-State will be listed below: This is an award for ANY wrestler who PLACES in the SAME YEAR, USJOC(1-6), Tulsa Nationals(1-6), Series(1-5), and OKWA State(1-6) , Plus has completed a community service project. This has to be done in the same year. | ||||||
This is an award for ANY wrestler who WINS in the SAME YEAR, USJOC, Tulsa Nationals, Series, and OKWA State. The SUPER Level is added for the GPA and Community Service, just like All State and Academic awards. | ||||||
Super Wrestler of the Year Bam West 2nd Grade Rose Union Elementary Edmond Edmond Generals |
||||||
Super Wrestler of the Year Michael Reagan 4th Grade Preston Elementary Okmulgee Pinning Club |
||||||
Super Wrestler of the Year Ryder Wiese 2nd Grade Marlow Elementary Oklahoma Elite |
||||||
Oklahoma Youth Super All-State will be listed below: This is an award for ANY wrestler who PLACES in the SAME YEAR, USJOC(1-6), Tulsa Nationals(1-6), Series(1-5), and OKWA State(1-6) Plus meet criteria for Academic All-State. | ||||||
Paxton Rosen 6th Grade John Ross Elementary Edmond Edmond Generals |
Jason Gilbert 2nd Grade Grove Elementary Edmond Generals |
Zach Marcheselli Edmond |
Canon Randall 5th Grade Fisher Elementary Edmond Generals |
Jared Hill 3rd Grade Blue T Panthers |
Montorie Bridges 6th Grade Altus Intermediate Altus |
Dalton Abney Bixby |
Dustin Plott 3rd Grade Blanchard Elementary Oklahoma Elite |
Colt Newton Schwartz Elementary Midwest City |
Kaden Gfeller Grade Heritage Hall Edmond Generals |
Christian Moody 7th Grade Thoreau DA Collinsville |
Eric Hussaini 3rd Grade Tulsa Blue T Panthers |
Tyson Woods Grade Elementary Edmond Generals |
Caulin Poole 5th Grade Indian Meridian Elementary Division Bell |
Jaryn Curry 4th Grade Harrah Elementary Edmond Generals |
Drew Wilson 6th Grade Monroney Middle School Edmond Generals |
Josh Parks 4th Grade Blanchard Intermediate OK Elite |
||||
Oklahoma Youth Academic All-State will be listed below: This is an award for ANY wrestler who PLACES in any TWO of: USJOC(1-6), Tulsa Nationals(1-6), Series(1-5), and OKWA State(1-6) Plus has a 3.8 or better School GPA, Plus has completed a community service project.This has to be done in the same year. | ||||||
Zeke Washington 4th Grade Tulsa Schools Blue T Panthers |
Cody Thomas 3rd Grade Berryhill Elementary Blue T Panthers |
Jordan Cullors 1st Grade Tulsa Blue T Panthers |
Scott Patton 4th Grade Kellyville Blue T Panthers |
Easton Rendleman 6th Grade Grove Elementary Shawnee Wolves |
Seth Graves 7th Grade Cimarron Middle School Edmond Generals |
Micah Lugafet 3rd Grade Rose Union Deer Creek |
Tanner Wall 7th Grade Chandler Chandler Takedown Club |
Jacob Adams 2nd Grade Liberty Elementary Vian Wrestling Club |
Dakota Phillips 6th Grade McArthur Middle School Lawton Storm |
Zach Overbeck Enid |
Tanner Botts 2nd Grade Blackwell Blackwell Wrestling |
Cy Trindle 7th Grade Sequoyah Middle School Edmond Generals |
Jordan Prince Edmond Generals |
Caison Muncrief Pre-K Wallace Early Childhood Center Chickasha Takedown |
Cade Muncrief 3rd Grade Grand Avenue Elementary Chickasha Takedown |
Cash Muncrief 1st Grade Grand Avenue Elementary Chickasha Takedown |
Braeden Williams 3rd Grade Blanchard Intermediate Oklahoma Elite |
Jack Woods Grade Elementary Edmond Generals |
Ethan Howell 1st Grade Moeller Primary School Snyder Takedown Club |
Trevor Henson 5th Grade Adair Schools Collinsville |
Ty Nohelty Collinsville |
Shayden Trant 1st Grade Ponca City Lutheran Ponca City |
Korbin Wise 1st Grade Newkirk Elementary Ponca City |
Ryan Barclay Grade Edmond Deer Creek Deer Creek Takedown |
Jefferson Speer 6th Grade Harrah Middle School Harrah Wrestling |
Jackson Speer 1st Grade Virginia Smith Elementary Harrah Wrestling |
Rodrick Mosley Jr. 5th Grade Pleasant Hill Elementary Oklahoma Elite |
Cabe Dickerson Altus |
Zane Coleman 4th Grade James Griffin Elementary Ironman |
Rhett Golowenski 4th Grade Tuttle Elementary Tuttle |
Lucky Britton 3rd Grade Quail Creek Elementary OKC Knights |
Tanner Litterell Tuttle Takedown |
Taylor Litterell Tuttle Takedown |
Jordan Carrillo Summit Middle School Edmond Generals |
Dalton Duffield 7th Grade Highland West Mustang Little League |
Ryan Good 6th Grade Lone Grove Middle School Plainview |
Louden Akin 5th Grade Sperry Elementary Collinsville Cardinals |
Zach Austin 5th Grade Nicoma Park Division Bell |
Parker Wilson Grade Collinsville Cardinals |
Jakeb Snyder Grade Ft. Gibson Ft. Gibson |
Jace Brownlee Grade Stillwater Cowboy Wrestling Club |
Brody Perciful Grade Ponca City Ponca City |
||||||
Oklahoma Youth All-State will be listed below: This is an award for ANY wrestler who PLACES in the SAME YEAR, USJOC(1-6), Tulsa Nationals(1-6), Series(1-5), and OKWA State(1-6). | ||||||
Trey McFadden 2nd Grade Kellyville Blue T |
Seth Beard 2nd Grade Sperry Blue T |
|||||
This is an award for ANY wrestler who WINS in the SAME YEAR, USJOC, Tulsa Nationals, Series, and OKWA State. | ||||||
Cabe Dickerson 2nd Grade Sunset Elementary Altus |
||||||
Oklahoma Youth Super All-State will be listed below: This is an award for ANY wrestler who PLACES in the SAME YEAR, USJOC(1-6), Tulsa Nationals(1-6), Series(1-5), and OKWA State(1-6) Plus meet criteria for Academic All-State. | ||||||
Zach Overbeck Enid |
Zach Marcheselli Edmond |
Jacob Lemons Quinton Savage Wrestling |
Heath Gray Chandler |
Christian Roney 6th Grade Altus Intermediate Altus |
Bear Hughes Grade Coweta |
Paxton Rosen 5th Grade John Ross Elementary Edmond Edmond Generals |
Dalton Abney Bixby |
Montorie Bridges 6th Grade Altus Intermediate Altus |
Hunter Jump 3rd Grade Horace Mann Elementary Duncan Ok Elite |
Baily Mairel 3rd Grade Allen Elementary |
Eric Hussaini 2nd Grade School Blue T Panthers |
Jared Hill Grade Blue T Panthers |
Cougar Andersen 2nd Grade Skiatook Collinsville Cardinals |
Michael Reagan Grade Okmulgee Pinning Club |
Zane Coleman Grade Ironman |
Drew Wilson Grade Midwest City Edmond Generals |
Taylor Litterell Grade Tuttle |
Tanner Litterell Grade Tuttle |
Zach Austin Grade Division Bell |
Konner Strope Grade Owasso |
Oklahoma Youth Academic All-State will be listed below: This is an award for ANY wrestler who PLACES in any TWO of: USJOC(1-6), Tulsa Nationals(1-6), Series(1-5), and OKWA State(1-6) Plus has a 3.8 or better School GPA, Plus has completed a community service project.This has to be done in the same year. | ||||||
Evan Quezada Grade School Mustang |
Eli Paul Grade Ada |
Brody Perciful Grade Ponca City |
Christian Moody 6th Grade Thoreau DA Collinsville |
Seth Graves 6th Grade Cimarron Middle School Edmond Generals |
Talon Phillips Lawton |
Montana Phillips |
Dakota Phillips Lawton |
Billy Doty Barnsdall Barnsdall |
Tanner Hawkins 5th Grade Westwood Elementary Cowboy Wrestling Club |
Lucky Britton OKC Knights |
Colt Newton Schwartz Elementary Midwest City |
Cody Thomas 2nd Grade Berryhill Elementary Blue T Panthers |
Zeke Washington 3rd Grade Tulsa Schools Blue T Panthers |
Braeden Williams |
Cy Trindle Edmond Generals |
Tanner Cole Edmond Generals |
Jaryn Curry Edmond Generals |
Jarron Williams 2nd Grade Preston Elementary Jenks Takedown |
Joseph Cole Grade Barnsdall |
Micah Lugafet 2nd Grade Rose Union Deer Creek |
Hunter Hall Skiatook |
||||||
Oklahoma Youth All-State will be listed below: This is an award for ANY wrestler who PLACES in the SAME YEAR, USJOC(1-6), Tulsa Nationals(1-6), Series(1-5), and OKWA State(1-6). | ||||||
Miguel Alvarez Ponca City |
Colten Denny Grade Deer Creek |
Dayne Thomason Grade Ponca City |
Jordan Prince Grade Edmond |
Hayden Hanson Grade Mustang |
Griffin Qualls Grade |
Boo Lewallen Mustang |
Jermaine Harring Grade Pin Kings |
||||||
This is an award for ANY wrestler who WINS in the SAME YEAR, USJOC, Tulsa Nationals, Series, and OKWA State. | ||||||
Boo Lewallen 5th Grade Lakehoma Elementary Mustang |
||||||
Oklahoma Youth All-State will be listed below: This is an award for ANY wrestler who PLACES in the SAME YEAR, USJOC(1-6), Tulsa Nationals(1-6), Series(1-5), and OKWA State(1-6). | ||||||
Davion Jeffries 5th Grade Collinsville Cardinals |
Canon Randall 3rd Grade Fisher Elementary Edmond Generals |
Tanner Litterell 3rd Grade Tuttle Elementray Tuttle |
Colt Newton 1st Grade McCloud Elementary Carl Albert |
Dustin Plott 1st Grade Blanchard Elementary Blanchard |
Dalton Abney Grade School Bixby |
Gervace Aguilla Grade School Union |
Branden Ferguson Grade School Catoosa |
Shea Conley 6th Grade Berryhill Elementary Collinsville |
Paxton Rosen 3rd Grade Rose Union Elem Deer Creek Edmond Generals |
Kaden Gfeller 3rd Grade Heritage Hall Edmond Generals |
Drew Wilson 3rd Grade Cleveland Bailey Elementary Edmond Generals |
Brody Perciful 4th Grade Trout Elementary Ponca City |
Taven Birdow Grade Elementary Edmond Generals |
Paden Bailey Catoosa |
Triston Cortez Altus |
Levi Berry 7th Grade Southwest Christian Academy |
Zach Marcheselli 2nd Grade Centennial Elementary Edmond Generals |
Gus Wrape 2nd Grade Elementary Marlow |
||